AFE (Android Framework for Exploitation): účinný a efektivní framework pro exploitaci Androidů

AFE

AFE je open source projekt, jehož cílem je demonstrovat existenci bezpečnostních děr (security holes) v oblíbeném operačním systému pro mobilní telefony, Android. Rovněž poukazuje na zřejmou možnost botnetové sítě Androidů (Android bot network)..

Díky tomuto frameworku je snadné vytvořit si vlastní automatický malware a síť botů pro androidovou platformu, které můžete využít k vlastním rozborům (např. můžete zkontrolovat účinnost vašeho antiviru). AFE může dále posloužit jako pomocník při hledání zranitelných míst (vulnerabilities) napadeného zařízení, dokáže získat přístup k jeho aplikacím, umí využívat exploity a zadávat na něm libovolné příkazy.

aircrack-ng diskuzní fórum CZ

Převážná část AFE je napsána v Pythonu (jsou v něm ovšem užity i jiné programovací jazyky) a je rozšířitelná. To znamená, že si do AFE můžete přidávat vlastní moduly nebo přenášet jakékoli existující nástroje.

V botnetovém modulu můžete využít možnosti zůstat „neviditelní“ na napadnutém přístroji, framework je schopný se v případě jakéhokoli výpadku sám znovu spustit.


Autoři tohoto projektu, kterými jsou bezpečnostní experti XYSEC Labs Aditya Gupta a Subho Halder, vítají každé nápady a připomínky ostatních vývojářů, které mohou pomoci vylepšit vlastnosti a schopnosti AFE. Spoléhají na podporu komunity, díky níž by se tento framework mohl stát natolik komplexním a efektivním, jak jen je možné.

Webová stránka projektu AFE :: Aplikaci lze stáhnout z http://download.airodump.net/

Kam dál?