AIRcable Host XR nejvýkonnější CSR BlueCore 04 čip na AMP

AIRcable host XR Kdo sledujete newsky a máte načtené starší texty, víte jaká byla scháňka po kvalitním bluetooth chipsetu pro otestování a sepsání pentest tutoriálu – sniffing & cracking bluetooth komunikace. Většina v CZ prodávaných bluetooth modulů nestojí za moc. Buďto se jedná o starší class, nekompatibilní chipset, ROM, nebo mizerný dosah. Proto industrial bluetooth s BlueCore04 čipem, konektorem na externí anténu a vysokým výkonem.

V USA byl objednán USB bluetooth adaptér AIRcable Host XR a článku bluejacking, bluebugging a bluesnarfing nestojí vcestě nic. Jedná se prakticky o obdobu AIRcable XR Serveru pro developery s dosahem do 30 kilometrů. Než shrnu specifikace a přidám foto (tutoriál flash, sniffing & crack bude následovat v novém textu) připomenu, že tento kousek byl pořízen i díky podpoře donate uživatelů. Doufám, že budete podporovat svůj server i nadále. Díky za váš zájem.

Celej špás stál cirka 3500 kč včetně FedEx kurýr doručení z USA. Není naškodu napsat, že jůesej varianta je o tisícovku výhodnější, než objednávka u evropského reselera ve Velké Britanii. Užitečná informace pro případné zájemce o tento kousek hardware.

Samotná objednávka byla docela komická. Americký eshop neakceptuje PayPal platby, já moc žhavej do spárování bankovního konta s registrací na serveru bez platného certifikátu nejsem. Napsal jsem proto majiteli shopu. Byl vstřícny a domluvili jsme se na platbě na jeho Paypal účet s tím, že zbytek dořeší interně. Den předtím bylo vše ok, u platby za AIRcable ale PayPal nevzal celou platbu. Platilo se proto 2x, zbytek (asi 70USD) zaplatil ze svého konta l403 (díky).

Týpek ve shopu měl dost :) Po asi 4 hodinách dorazil email s tracking number, to jest zásilka byla nejen vyexpedována ale již předána FedExu a odvezena na letiště. O tomhle smrtícím tempu může pražský i4wifi shop + DPL pouze snít – na poslední objednávku jsem z i4wifi čekal 3 dny :)

Omáčky bylo dost. Teď něco ke kouzelný krabičce. Modul je v hlinikovém plášti kvůli tlumení interferencí. Na pohled je rozhodně menší než by jste kdo čekal. Velikost je srovnatelná s wifi kartou Alfa 500mW. V balení najdete tzv 1 km anténu což je klasický 2dB wifi pendrek. Výstupní konektor na externí anténu je klasický R/SMA což ocenítě v momentu kdy se rozhodnete připojit pigtail pro třeba 24dB wifi síto, se kterým tenhle BlueTooth udělá 30 kilometrů.

To co mohu potvrdit okamžitě je že bez problému detekuji klávesnici na cca 250 metrů. Svého času jsem v nejmenované firmě prošel skrze WPA zabezpečení a studoval ten chaos co provozují uvnitř (maj tam asi 40 ápeček). Maník co to spravoval měl vše pojmenované podle firmy kde to běželo :) Něšlo mi o data, pouze o strukturu a chtěl jsem si osahat huawei – wifi rolls royce pro chudé. Administrátor se návštěvy nejspíš vylekal a změnil všechny SSID. Teď když jsem testoval AIRcable kápnul jsem tím směrem na stejné jméno u bluetooth zařízení t.z vzdálenost je autentická.

Rozebraný bluetooth AIRcable host XR

Specifikace

Napájení 5V max 200mA. Dosah jak jej uvádí specifikace bluetooth zařízení je udávana u 9dBi omni antény 2 km, 18dBi směrovka 10 km, 24dBi směrovka až 30 km. Zařízení AIRcable Host XR je BQB certifikováno, bluetooth tolerance s 802.11b (AFH), FCC autorizace 15C. Rádio: Výstupní výkon 19.5dBm, vstupní citlivost -92dBm. Doporučený maximální zisk u všesměrové antény je 9dBi, směrové 18 dBi. Konektor na externí anténu je RP-SMA.

Diskuze AirCable XR Host BT hardware

Přidám ještě měření výstupního výkonu. Na závěr dodávam, že AIRcable je kompatibilní s úplně každým softem se kterým jsem ho doposud stihl (Linux i Windows) testovat.

Ze tmy do světla – scan s nejvýkonějším běžně dostupným modelem bluetooth adaptéru Edimax class I = 0 zařízení v dosahu. Scan s AIRcable XR 2dB anténa = 50 zařízení v dosahu. Sniffing & cracking tutoriál bude následovat.

Kam dál?