aircrack-ng s podporou pyrit passthrough – wifi hacking

Aircrack logo Kdo z Vás používá aplikaci Pyrit, tomu určitě neunikly možnosti přepínače passthrough. Ten jak je známo lze použít jen ve spojení s aplikací coWPAtty. Celý to funguje tak, že Pyrit počítá hash a přes standartní výstup (STDOUT ) výsledek přímo předává ke zpracování programu coWPAtty. V případě, že používate pouze program aircrack-ng, toto možné až doposud nebylo. Pro ilustraci příklad běžného použití pyritu s cowpatty.. Příkaz:

pyrit -e ESSID -f WORDLIST passthrough | cowpatty -d – -r DUMP -s ESSID

Kazdopádně už existuje patch pro aircrack-ng, který přidá možnosti přepínače -R, pomocí kterého aircrack-ng dokáže zpracovat výstup z Pyritu. Příklad příkazu:

pyrit -e ESSID -f WORDLIST passthrough | aircrack-ng DUMP -e ESSID -R –

aircrack-ng passtrought

aircrack-ng passtrought postup číslo 2

Jen pro vysvětlení, „-“ v obou příkazech, ať za přepínačem -d nebo -R znamená standartní vstup (STDIN), v tomto případě od programu Pyrit.

Pokud si chcete sami opatchovat zdrojové soubory aircracku, nakopírujte přiložený „aircrack-ng-1.0rc3-hash-stats.patch“ do složky se zdrojáky, otevřete v ní terminál a zadejte příkaz:

patch -Np1 -i aircrack-ng-1.0rc3-hash-stats.patch

aircrack-ng patch

Tento patch Vám sice přidá funkci přepínače -R, ale nepřidá jej do menu. Řešením je otevřít si v textovém editoru soubor aircrack-ng.c, který se nachází ve složce aircracku v adresáři /src , a přidat níže uvedený řádek kódu a změnu uložit.

-R – : use Pyrit passthrough output\n

aircrack-ng zdroják

aircrack-ng zdroják kompilace

Poté aircrack-ng pomocí „make && make install“ zkompilovat a nainstalovat. A v menu aircrack-ng se Vám zobrazí nově přepínač -R.

aircrack-ng s podporou pyrit

K článku přidávám také archiv s opatchovaným aircrackem výše uvedeným patchem, a také doplněným přepínačem -R do menu. Tento stačí jen zkompilovat a nainstalovat bez potřeby jakýchkoliv úprav. Všechyn soubory najdete jako obvykle v downloadu.

diskuze metasploit

Pro AMP Security psal Marcos.

Kam dál?