Aktualizace BackTrack 3.3 Cz Linux vydána na novém českém DVD

Backtrack 3.3 DVD Bylo dokončeno testování aktualizované verze 3.3 operačního systému pro penetrační testy BackTrack. Tu nyní můžete poptávat na DVD. Co přináší novinka a jaké jsou změny? Na DVD najdete komplet nový kernel 2.6.28.1 včetně sources. Oproti upgrade packu (sekce Stuff) je na novém médiu aktualizována větší část instalovaných aplikací. Čeština byla přidána do řady nových programů a aplikací. Přehled vybraných změn a aktualizací v BackTrack 3.3.

Z cca 700MB aktualizací uvádím ty nejfrekventovanější. Nové jádro podporuje Intel WiFi karty řady 4 a 5. Funguje i patch pro USB wifi kartu Alfa 500mW, díky kterému lze nyní i v Backtrack Linux využívat plný výkon karty. Další aktualizace..

Diskuze BackTrack Release

Pentest: v Backtrack Linux menu nyní i airoscript anglicky a česky, Pyrit pro crack hesel pomocí grafické karty + trixxPyrit skript, aktualizace databáze exploitů, aktuální verze skeneru portů Nmap a jeho oficiální grafická nástavba Zenmap nebo kupříkladu bluetooth nástroje Bluediving a BlueSmash které obsahují všechny známe exploity nebo nástroje pro penetrační testy Bluetooth zařízení.

Bluediving Bluetooth

Novinkou je cracker hesel Ophcrack, přidán kvůli M balíčkum s hashtables, který rovněž v novém vydání BackTrack najdete.

cracker hesel ophcrack

Security: V systému nyní i Firewall Builder, Guarddog a Psad pro detekce scanů. Dále OpenVAS – detekce rootkitů a backdooru, lokálně nebo na vzdáleném počítači, W3af včetně grafického rozhraní.

W3af GUI BackTrack 3.3

Tork grafické rozhraní pro konfiguraci T.O.R a Privoxy, KGpg manager s testovacím šifrovacím klíčem v konfiguraci.

GuardDog BackTrack 3.3

superkaramba KDE art BackTrack 3.3 Přidán KDEartwork – extra wallpapery, šetřice obrazovky a styly, dále Superkaramba pro správu widgetů na ploše kde najdete i BackTrack 3.3 monitor systému, nebo možnost přidat widget podobný praktické liště aplikací v MacOS operačních systémech.

Ty kdo upravují fotografie nebo občas tvoří tapetu na pracovní plochu jistě potěší počeštěná aktuální verze grafického programu pro práci s fotografiemi Gimp 2.6.

Byl vyřešen problém s bootsplash patchem který již u startu funguje + do stuff sekce bude přidán postup pro vytvoření vlastního bootslpash motivu.

Gimp 2.6

BackTrack 33 Gimp 2.6 česky

File management, v systému najdete program ISO master – práce s obrazy, Filezilla – ftp + sftp klient, Ktorrent – torrent klient, Krusader – oblíbený správce souborů, Kget – správce stahování, Q7z + kontext menu – nástroj pro kompresy v grafickém rohraní.

sFTP správa souborů Filezilla

Jako „pikantní“ novinku uvedu, že v novém českém BackTracku funguje Windows program StrongDC++ pro stahování na p2p sítích :) včetné české lokalizace.

Strong dc++ BackTrack Linux

Jistě znáte aplikace jako Liferea, Knews Ticker pro RSS a Atom, poštáka Thunderbird. Úplna novinka kterou v systému najdete je nástroj pro editaci videa Kdenlive nebo program Record My Desktop, včetně grafického rozhraní a kodeků.

editace videa kdenlive

Multimediální přehrávače hudby a videa: Xine, Amarok, MPlayer, Noautun, Kaffeine, Krec, Kaudio Creator.

multimédia mplayer linux

Další zajímavé a žádané aktualizace nebo novinky: prohlížeč Firefox, Opera, virtuální sítě Hamachi GUI a Quamachi, WPA Supplicant GUI pro správu WPA šifrování, ICQ, Google, Yahoo, MSN, Jabber klient Pidgin, telefonie Skype, IRC aplikace Ksirc a xChat. V systému najdete i českou verzi Open Office 3 nebo legendární Emacs.

Open Office Linux kancelář

Donate uživatelé s přístupem do Fórum sekce Staff mají již delší dobu k dispozici upgrade pack o kterém vyšel článek minulý měsíc. Balíček obsahuje upgrade kernelu + striped kernel sources, né aktualizace. Aktualizované DVD obsahuje novinky (viz text), komplet aktualizace všech dostupných aplikací a komplet předělanou lokalizaci. O médium můžete žádat na obvyklém místě pomocí kontaktního formuláře donate BackTrack Cz Live CD. Zamluvených médii je obvykle hodně, u čekáni na odpověď nebo zásilku trpělivost prosím.

Kam dál?