AMP Security Jaro 2009 – přehled změn a novinek

AMP Security Aktualizováno (viz bod 7 a 15)! Ahoj všem. Stručně ke změnám na serveru AMP Security (airdump.cz). Jaké novinky přináší jaro 2009? Jak vidíte 1. byla na váš „nátlak“ konečně opravena služba odběr novinek emailem (subscribe). Rozhraní je v menu, na pravé straně portálu airdump.cz. Přihlášení (odhlášení) z odběru novinek emailem je nyní díky inovaci naprosto triviální. Pokud vám po vydání článku dorazilo oznámení = váš email je již zaregistrován (jste registrovaným uživatelem serveru, fóra nebo uživatel libovolného média z AMP). Pokud email nepoužívate nebo novinky z libovolného důvodu přestanete chtít odebírat , stačí do rozhrani subscribe vložit váš email, označit pole odhlásit a odeslat. Bude vám doručen e-mail s odhlašovacím odkazem.

2. Máme nového koordinátora AMP projektů. Byl vybrán externí člověk, co doufám do budoucna zajistí flexibilitu a inovace, v krátkem horizontu pak realizaci věcí, které lehce stojí, prostě čerstvý vítr do plachet. Co je náplň a zájem postu koordinátora? Jednoduše řečeno vaše spokojenost. Odpovídá za chod, vystupuje a reprezentuje celý server (zjednodušení vzájemné komunikace), PR, kontrola administrátorů fóra, schvalování projektů, odměny a honoráře, vnější komunikace.

Diskuze ve fóru Novinky

3. Byl domluven bankovní účet v Slovenské Republice. Nyní mohou i uživatelé ze Slovenska využívat výhod lokálni transakce a ušetřit na taxách za mezinárodní bankovní poplatek, u plateb do zahraničí.

4. Donate uživatelé mohou nyní nejpoptávanější médium Cz DVD BackTrack stahovat přímo ze serveru. Doba doručení se títmo smrskne z dní na hodiny (resp minuty). V plánu je uploadovat komplet nabídku jedná se ale o cca 50GB dat, záleží jaké budou domluveny podmínky. Pokud poptávate menší zásilku (třeba jeden kus) to již není problém stáhnout z FTP.

5. Zajisté vidíte novinku – pod logem a menu, „Průvodce portálem v tipech“. Na tomto vyhrazeném místě můžete mimo jiné, prezentovat (hostovat) na domluvenou dobu, kupříkladu sebe, nebo svůj projekt (server) atp. Uživatelé spříznění se serverem AMP jsou zvýhodněni. Informujte se se o podmínkach. Kontaktní formulář je v menu „Projekty a Informace“.

6. Další nová feature je proužek „Donate & Sponzor“. Poptávate nebo nabízíte libovolnou věc? Potřebujete odprezentovat ? Pište. Kontaktní formulář je v menu „Projekty a Informace“.

7. Výdělek? Ve Fórum sekci Staff je nyní pro každého, kdo má do členské části fóra přístup (jak ziskat přístup viz odkaz „Výhoda je..“), k dispozici seznam poptávaných služeb nebo úkonů. Každá poptávka je placena. Seznam je rozšiřován. Nabídka je aktuální pro každého kdo publikuje, programuje, designuje (maluje) nebo cestuje po světě. Výhoda je přístup do členské sekce ve Fóru. Platí i pro starší uživatele s full pack donate – máte FullPack ale nemáte přístup? Stačí požádat. Příklad, odměny pro autory textů:

Aktualizována nabídka (květen 2010) je v textu Nabídka spolupráce 2010. Základní honorář je 300,- Kč. Může být nyvýšen o tyto bonusy.

40,- Kč – HTML nastylovaný text dle požadavků
50,- Kč – za výborně gramaticky a stylisticky upravený článek
60,- Kč – bonus pro stále autory (10 a víc publikovaných textů)
90,- Kč – individuální bonus dle uvážení administrátora
200,- Kč – bonus za přeloženou kopii textu i v angličtině
300,- Kč – za téma ze seznamu (member area Stuff ve fóru)
…………………………………………………………………………………….
1040,- Kč

Psát honorované články můžete i mimo téma uvedené ve fórum sekci stím, že honorář za téma schváli administrátor. Pokud chcete psát pouze za odměnu doporučuji vám psát pouze na téma uvedeno v seznamu ve Fóru. Platba je vždy na konci měsíce kdy byl publikován článek, na účet v bance nebo PayPalem. Podrobnější informace? Čtěte zde (PDF) nebo žádejte pomocí kontaktního formuláře.

8. Relativně nová je i nabídka pro každého kdo umí anglicky a má zájem překládat z češtiny do angličtiny stávající texty z našeho portálu. Platba za překlad je vskutku štědrá a vyrovná se ceně která se běžně platí za překlad textu v Praze. Jelikož překládají i dobrovolníci váš zájem o honorovaný překlad avizujte předem!

Přidána sekce Osobní Asistence ve Fóru (platí pro libovolnou část portálu). V menu nyní najdete i odkaz na IRC chat a náš servis Wi-Fi.

9. Nová light statistika doufám ještě víc odlehčí webu a stránky se budou načítat rychleji.

Statistika WordPress

10. Formulář „anonymní email“ byl zaheslován do doby než přejdeme na nový hosting. Proč? Náš stávající „skvělý a profesionální“ webhosting Websupport.sk nedávno místo zabanování IP adresy kreténa co z formuláře anonymní email (údajně) posílal blíže nespecifikované ptákoviny, odstavil všechny domény. Do finále byl server AirDump.cz cca hoďku offline :-) Nikdo z hostingu nebyl schopen sdělit co přesně byl onen problém, odstávka nashle. O incidentu + další reference na websupport.sk v připravovaném článku na blogu.

11. Oceníte doufám možnost vyjádřit vlastní názor v ankete a ovlyvnit tak chod serveru. Vaše anketa funguje, není zde pouze jako módní doplněk :) Ať jste Vy i váš názor vidět.. Hlasujte!

12. Uvažuje se o AMP workshopech. Pokud bude dostatek lektorů i zájemců, myslím, že se brzo někde uvidíme.

13. Překvapení. Nechte se překvapit :-) Již brzo.

14. Nanovo nastylované zvýraznění textu na portálu, které nedeformuje “ t.z příkazy z tutoriálů nyní lze kopírovat přímo z textů.

15. Upgrade fóra plus nové Funkce a Možnosti (PM, Chat, přílohy) více zde.

16. Anketa

[poll id=“1″]

Kam dál?