Asus Eee 1000HE – kompaktní netbook pro hacking s velkou výdrži

Asus Eee 1000HE - hacking netbook V sérii článků najdete postupně rozepsané návody které reflektují zvýšený zájem o novinku zvanou netbook. Mezi miniaturní přenosné počítače patří i populární série netbooků EEE od Asus (řada 700, 900 a 1000). O Asus EEE 701 byl na AMP článek již publikován, jednalo sa ale pouze o návod na instalaci hacking distra BackTrack CZ. V nové sérii textů budeme pracovat s netbookem Asus EEE 1000HA který stejně jako předešlé modely nemá CD/DVD mechaniku, má ale již „o něco“ větší pevný disk. Znaméná to, že lze instalovat dual nebo tri boot, bez komprese (full instalace) potažmo netbook používat standardně včetně všech vychytávek, logů a výstupu. Články buduou následovat v pořadí. Věřím, že s minimálním časovým odstupem :)

1. Asus Eee 1000HE – specifikace mobilního netbook pro hacking – specifikace a základní pojmy

2. Asus Eee 1000HE – obnova obsahu pevného disku – funkční návod pro případ havárie nebo špatné instalaci

3. Asus Eee 1000HE – instalujeme BackTrack 4.5 na netbook – jak nainstalovat český BackTrack 4.5 na netbook

4. Asus Eee 1000HE – mobilní wifi wardriving & hacking netbook – co a jak wifi hacking na netbooku, specifikace wifi atp

Pohled na přední část Asus Eee 1000HE
Porovnání s DVD médiem

Asus Eee 1000HE – specifikace mobilního netbook pro hacking

Specifikace a základní pojmy netbooku Asus EEE 1000HE – BLK015X. Procesor

Typ procesoru: Intel Atom
Frekvence procesoru [MHz]: 1660

Operační systém

Předinstalovaný OS: Windows XP Home

Zobrazení

Typ displeje: WSVGA
Rozlišení displeje: 1024 x 600
Grafická karta: Intel GMA 950
Úhlopříčka displeje [palce]: 10

Média

Optická mechanika: bez mechaniky
Velikost pevného disku [GB]: 160
Počet pevných disků: 1

Operační paměť

Typ operační paměti: DDR2
Velikost operační paměti [MB]: 1024
Frekvence paměti [MHz]: 667

Rozhraní

Síťová karta: LAN 10/100
USB (3x) 2.0
WLAN (b/g/n – Azurewave, atheros chip)
Bluetooth (Broadcom)
Webkamera (1,3 mpx)

Napájení + hmotnost

Standard 220V
1 nabíječka
Předpokládaná doba výdrže (hodiny) baterie až: 9,5
Hmotnost [kg]: 1,45

Pohled na zadní část Asus Eee 1000HE

K specifikaci doplním: Netbook nemá na touchpadu scrool (je potřeba dva ukazováčky). Čudlíky u touchpadu jsou docela tvrdé, prvně jsem měl pocit, že je zamáčknu dovnitř :) Kontrukce je ale bitelná. Předinstalovaný operační systém je Windows XP Home OEM licence. Někde jse četl, že se jej nelze zbavit, že je již nainstalovaný a tudiž známá procedura s nesouhlasem podmínek není možná. V mém případě mi byla možnost souhlas – nesouhlas nabídnuta. V případě nesoulasu se tedy licence lze zbavit a dožadovat se vrácenéní peněz (informace o této možnosti najdete na internetu).

V návodu mě docela pobavil postup rozchození předinstalace Windows XP Home, kde je doslovně uvedeno „souhlaste s podmínkamy licence“ :) ..k čemu pak tam možnost nesouhlasu vůbec je?

Pohled na Asus Eee 1000HE

K rukám se mi dostal netbook v černém provedení, to, že je na něm vidět každá packa snad nikomu vadit nebude, stejně ale jako v případě iPhone můžete i Eeee 1000HE leštit hadříkem. Konstrukce a ovládání je prima. V podstatě celá první řada klávesnice je proložena s Fn (function key) díky čemuž lze věci jako vypínání hardware, jas a další pohodlně ovládat.

Diskuze hacking wifi - netbook Asus Eee PC 1000HE

Pro každého kdo bude (nebo už používá) Asus Eee pro wardriving – vypnutí obrazovky (potažmo prodloužení výdrže baterky) se děje hned po zavření. Spínač je v masivním kloubu a funguje spolehlivě na všem co jsem na tom zatím testoval. Až přišel den kdy jsem instaloval BackTrack a zrušil jsem komplet celý hardisk – tz funkce F9 recovery mi byla k ničemu. Jak jsem vše vrátil do původního stavu? Dočtete se v dalším článku.

Kam dál?