Backtrack 3 – Oprava správce balíčků slapt-get

BackTrack 3 Slapt-Get V zatím posledním vydání backtrack 3 beta je novinka. Možnost instalovat aplikace pomocí uživatelského grafického rozhraní (GUI) gslapt (grafická nástavba na slapt-get). Háček je vtom, že instalovaná verze je buďto špatně udělána nebo kompilována. Nefunguje. Místo grafické nabídky řady aplikací, okno gslapt zobrazuje pouze instalované aplikace, bez možnosti instalovat nové. Nelze provést update nebo importovat PGP klíče pro ověření zdrojů software. Pomocí malé opravy lze tento stav změnit a začít plně využívat správce balíčků v Backtrack 3 Beta.

Aktualizace na novější vydání. Stáhněte si nachystaný balíček aplikací (klik na šipku download end pak složka / backtrack / fix jméno souboru: bt3-fix.tar.gz). Archiv obsahuje aktuální verze 4 důležitých aplikací. GPG Me, GNU PGP, libassuan a slapt-get.

Po rozbalení

cd slozka-rozbaleny-archiv

a postupně nainstalovat všechny aplikace které si stáhnete

installpkg gpgme-1.1.4-i486-1.tgz
installpkg gnupg-1.4.7-i486-1.tgz
installpkg libassuan-1.0.1-i486-1.tgz
installpkg slapt-get-0.9.12c-i386-1.tgz

Po instalací balíčků stačí provést

slapt-get –update

diskuze slapt-get

Niní jsou k dispozici stovky nových aplikací s možností instalace pomocí grafického rozhraní (včetně ošetřených závislostí). Pokuď používate BackTrack podívejte se na modifikaci vychytávky cookie stealer WiFi Zoo.

Kam dál?