BackTrack 3 USB Flash disk instalace

Backtrack USB instalace Pro upřesnění uvedu, že 700 MB ISO uvedené v novinkách (které stahujete, objednávate BackTrack, vypalujete a řešíte), je stripped CD verze. Plná verze BackTrack 3 Beta je 1 GB archív pojmenovaný jako USB verze. Ten lze instalovat pouze na USB paměť, nebo po úpravě vypálit na DVD. Tento text je stručný průvodce instalací 1 GB verze na USB flash disk. Dle dostupných informací nejmenší médium na které byla instalace provedena je 2 GB flash paměť. Naše instalace byla provedena na 4 GB low-end flash disk A-Data. Postup je triviální.

diskuze backtrack

Po stažení 1 GB rar archivu z p2p sítě torrent (doporučuji ověřit md5 kontrolní hash), pro ujištení mrknou se příkazem mount na přítomnost usb disku a práva na zápis souborů.

Kontrola mount

Následně soubor rozbalit na tu část disku kde máte dostatek místa.

Dekomprese archivu

Nakopírovat 2 složky na flash disk pomocí Nautila (GUI), mc nebo příkazem na kopírování.

Průbeh kopírovat soubor na USB flash

Celá operace byla prováděna z operačnío systému Linux. Ano je možné učinit tak i z prostředí Windows. Ve složce je k dispozici i windows bat skript pro zápis boot sektoru na flash disk (bez kterého to nebude startovat). Následujíci krok je spuštění skriptu ./bootinst.sh

Kontrola mount

Konzole zobrazí instalační hlášku kterou lze buďto potvrdit nebo zrušit (ctrl+c)

Slax MBR instalace

Kontrolní hláška o úpravě Master Boot Záznamu

Hláška Slax updated

Počeštěnou verzi USB packu BackTrack 3 Beta si můžete objednat. Pokud hodláte českou verzi operačního systému BackTrack 3 Beta kopírovat na USB uveďte to v e-mailu. V opačném případě vám bude zasláno klasické Live DVD.

To byl poslední úkon. Stačí restart počítače a pokud to vaše základní deska umožňuje aktivujte si v konfiguraci Bios start USB média (storage, hardisk, superdisk). BackTrack 3 Beta startuje z USB flash disku rychle a systém funguje stabilně. Reaguje bez prodlev.

Pohled na mount z instalovaného operačního systému backTrack 3 Beta na USB Flash dik

BackTrack mount

BackTrack 3 URL ke stažení najdete v aktuální novince – viz článek Backtrack 3 Final

Kam dál?