Nová česká verze BackTrack Linux 3.1 Final Cz DVD Mod

Backtrack 3 Final USB instalace AMP dnes po půlnoci vydává novou aktualizovanou řadu BackTrack 3.1 Final Cz Mod. S ohledem na četné a častokrát významné změny v obsažených aplikacích bylo rozhodnuto o vydání aktualizované a opravené verze. Jedná se zejména o opravu live DVD boot která nefungovala 100% u některých modelů laptopů, dále bylo pokročeno v opravě pomalého načítání systému u startu live DVD. Mezi nejdůležitější změny patří aktualizace suity aircrack-ng která v poslední verzi již obsahuje implementaci (proof-of-concept) útoku na WPA-TKIP.

Další novinky a aktualizace: Databáze exploitů, upgrade ovladače pro karty Edimax 7318USg, možnost používat skript pro crack hesle pomocí grafické karty Nvidia – Pyrit. Po spuštění (instalaci) BackTrack je potřeba doinstalovat CUDA nvidia driver pro kterého zprovoznění vyšel na našem portálu postup. Ovladače, SDK kit i upravený skript je předpřipraven na live DVD ve složce /pentest/pyrit – pro využití výpočetního výkonu grafické karty není potřeba instalovat BackTrack na pevný disk, stačí nainstalovat a zavést ovladač.

Diskuze BackTrack Release

Každé DVD bude nyní automaticky obsahovat instalační skript pro instalaci BackTrack na pevný disk. Aktualizovány byli i prohlížeč Firefox a Opera, přidána aplikace Skype, bezpečnostní a anonymizační pluginy ve Firefox a další..

Pro stávajíci uživatele lokalizované verze BackTrack, WiFiSlax, HASHů nebo jiných CD a DVD objednaných od nás je zde možnost objednat verzi 3.1 za zvýhodněných podmínek. Na detaily se podívejte do nabídky BackTrack a WiFiSlax, část Aktualizace (na konci nabídky u kontaktního formuláře). Ideální je objednávat ze stejného emailu jaký byl použit u objednávky předešlého CD/DVD.

Tímto se zároveň omlováme všem, kteří již mají objednané médium (-a) od cca 24. 11 2008 za zpoždění. V pondělí 1. 12 2008 bude každému odesláno automaticky již nové a aktualizované vydání.

Kam dál?