BackTrack 5 Public Release 10. května 2011 vs BackTrack 4

BackTrack 5 Postup vývoje BackTrack 5 jede plnou parou vpřed a začínají se kupit otázky ohledně budoucím vydání. Proto byla vydána zpráva pro netrpělivé ve které jsou upřesňující informace o BT5. Codename příštího vydání bude Revolution pro spoustu důvodů..

BackTrack 5 bude postaven na Ubuntu Lucid (10.04 LTS) a bude (konečně) podporovat obě 32 bit a 64 bit architektury. Oficiálně bude podporován desktop KDE 4, Gnome a Fluxbox kdy bude poskytnut efektivní ISO download pro každý Desktop Environment (DE). Integrace nástrojů z repozitářů bude dostupná pro všechny podporované DE, včetně specifické DE menu struktury.

Pravděpodobně nejdůležitější změna (a né jediná) u BackTrack 5 bude fakt, že jako u prvního vydání budou v repozitářích k dispozici kompletní zdrojové kódy. To činí z BackTrack Linuxu oficiální open-source operační systém a zároveň to řeší vady na kráse v podobě nedořešených licencí které lehce poznačili stávající vydání BackTrack 4.

BackTrack 5 Plocha

Absence dostupnosti zdrojáků v BackTrack 4 se projevovala hlavně ve struktuře vývojářského prostředí BT4 potažmo ve výsledku. Nově vyzbrojeni podporou z Offensive Security má niní team vývojařů k dispozici plné vývojařské prostředí které zároveň umožňuje dělat řadu úžasných věcí :) Tak uvidíme..

Seznam nástrojů byl kompletně přemapován a aktualizován. Funkčnost každého nástroje byla prověřena ještě předtím než byla definitivně přidána do BT5. Zůstává samozřejmostí sledování novinek a nových nástrojů a jejich přidávání do repozitáře.

Struktura menu bylo hodně optimalizována a je efektivní jak s PTE tak i s OSSTMM normou. To umožní nalezení a použití správných nástrojů a to mnohem jednodušším způsobem.

BackTrack 5 CZ Tool Suggestions

Tímto byla finálně aktualizována roadmapa a zveřejněn i datum vydání BackTrack 5 Public Release – 10. květen 2011. Pokud máte nápady nebo návrhy ohledně nástrojů které chcete v BackTrack 5 a nebudou tam neváhejte a pište. Můžete přímo kontaktním formulářem zde (do 15. 5 2011) nebo po vydání v BackTrack 5CZ Sugestion zde.

Diskuze

Diskuze BackTrack Release

Kam dál?