BlueTooth Hack externí anténa

bluetooth logo BlueTooth je dnes standardní součástí každého přenosného počítače a lepšího mobilního telefonu. Smůla když se chystáte na BlueJacking nebo BlueSnarfing a ve vašem notebooku je bluetooth pouze jako módní doplněk (modul nalepený na WiFi kartě). V takovém případě existují dvě možnosti. Vyvést pigtail pro připojení externí antény. Laborovat na novém počítačí moc neláka, kdo se o to ale pokoušel zjistil, že je obtížne vyvést pigtail pro připojení externí antény i pro bezdrátovou kartu, natožto další kabel pro BlueTooth. I když se to povede bez ztráty záruky, na šasi není místo pro uchycení šroubku. Další možnost je pořídit si lepší (čti modul s relevantním dosahem a chipem) USB BlueTooth adaptér, ten ale stojí kolem jednoho tisíce korun. Tretí možnost je pořidit si levný modul a předělat ho na vyšší třidu s dosahem 500 metrů.

diskuze bluetooth

Úprava hardware není náročna na čas ani dovednost. Pokud se ti netřesou ruce čti dál. Přečti si článek BlueJacking, Bluesnarfing, BlueBugging

To nejlevnější co šlo sehnat. Noname BlueTooth adaptér za dvě stovky. Není lepený, rozebrat a složit jde bez obtíží. Kryt není z tvrzeného plastu otvoru pro pigtail jde udělat i rukou.

Klasický RSMA uF.l WiFi pigtail za šedesát korun. Doposud jsem nic podobnýho neřešil ale předestírám, že sundat izolaci a dostat ven nepoškozené dielektrikum s káblikem, je nejtěžší část předělávky. Ta izolace je opravdu povedena. Dělal jsem to jehlou a trvalo mě to dvacet minut.

Pájka. Nedoporučuji žádne neřízene monstrum které nadělá více škody než užitku. Profesionál používá teplovzdušnou pájku s digitálně řízenou teplotou, nám bude stačit plynová pájka s jemným hrotem. Elektrická pájka s dostatečným výkonem a jemným hrotem nevadí. Důležité je nedržet rozžhavený hrot u desky déle než 10 vteřin.

Digitální multimetr, dostatečně vybavený pro změření „plus a mínus“ pořídite kolem 200 kč. Není potřeba drahého zařízení s teplotním čidlem, poistkou proti přepětí a nic podobné. Proměřit desku hardware a najít vhodné místo je ale důležité. V případě, že pigtail nacínuješ špatně nebo naopak, parametry bezdrátového zařízení se namísto zlepšení výrazně zhorší. „Zem“ je kupříkladu uchycení USB konektoru na desku, konektor samotný, stejně jako na několika dalších místech na desce. Záleží jaký kus hardware použiješ a jaké nejvhodnější bude umístění pigtailu s ohledem na uzavření krytu a vyvedení konektoru.

Balíček cínu. Kdo dělá do úprav hardware nebo elektroniky, ma oblíbenou značku, na jednorázové použití stačí obyčejný cín bez přídavku, za par kaček.

Odstrojení modrého zubu je otázkou vteřin. Jsou to pouze dva díly, spojené pomocí kolíčků zatlačených do sebe. Nejsou moc pevné, proto i když jde o triviální záležitost, postupujte opatrně. Dávat to pak dohromady izolepou není nejlepší řešení. Na konci BlueTooth adaptéru je na fotce vidět jemný proužek kovu. To je integrovaná anténa s blíže nespecifikovaným ziskem a vyzařovacím uhlem.

Původní anténa na desce je proužek kovu ve tvaru obdelníku, zalomen kvůly impedanci. Před nebo po úpravě je potřeba původní anténu přerušit. Čím blíže spoji pigtailu s plíškem, tím lépe (vhodnější je to udělat předem).

Tip! Předělávka BT adaptéru třídy 3 je zbytečná. Pokud se hodláte zabývat technologii BlueTooth vážně, pořiďte si slušný kousek hardware. Tutoriál jak prolomit šifrování BT a odposlechnout data bude publikován již brzo.

Závěr. Získanou dovednost můžete využít dál, třeba u předělávky bezdrátové karty která je bez externí antény. Téma hackingu externí aantény bylo konzultováno s profíkem (na vlny, bezdrát a antény) homewifi. Prima zábavu a hodně mobilistů v centru nebo nákupních zónach. Doufám, že se o eventuélní zážitky podělíte :) Monitor Mode Enabled :: MME

Kam dál?