Cowpatty patch – Úprava pro slovníkový útok

prolomení WPA cowpatty Fix pro cowpatty skript (chyba: End of pcap capture files, incomplete TKIP four-way exchange. Try using a different capture.) a chybu která se vyskytuje vrámci skriptu pyrit (operační systém BackTrack). Možná už se někteří z Vás setkali se problémem, konkrétně v úvodu klasického slovníkového útoku proti šifrování WPA klíčem s aplikací Cowpatty, za použití handshake získaného sniffingem v programu z balíčku aircrack-ng, konkrétně airodump-ng.

Třeba u použití příkazu:

./cowpatty -r wpa.cap -f slovnik -s essid

…který skončil chybovou hláškou:

End of pcap capture files, incomplete TKIP four-way exchange. Try using a different capture.

Viz obrázek chybový hláška
Cowpatty chybová hláška

Přitom slovníkovým útokem pomocí aplikace aircrack-ng jde vše bez problému a Váš dump se bez chyb načte a zpracuje bez problému. Na fóru bylo toto už řešeno a jeden šikovný člověk přišel na řešení, které spočívalo v ruční editaci paketu. Každopádně se tento problém dá řešit ještě jiným způsobem. Použít nejnovější verzi aplikace Cowpatty, a to 4.3 s (před kompilací) aplikovaným patchem, což není nic složitého.

Diskuze crack WPA

Stačí jen do adresáře s rozbaleným Cowpatty nakopírovat přiložený cowpatty-4.3-nonstrict.patch a v adresáři otevřít terminál a zadat příkaz:

patch -Np1 –verbose -i cowpatty-4.3-nonstrict.patch

Osobně doporučuji použít ještě jeden patch, a to cowpatty-4.3-hashfix.patch. Ten řeší další problémy s hashi vytvořenými aplikací Pyrit. Postup je stejný, jen příkaz je:

patch -Np1 –verbose -i cowpatty-4.3-hashfix.patch

Cowpatty patched
Cowpatty aplikace patche

Pak jen v terminálu zadat “make“, čímž se spustí kompilace Cowpatty. Poté v terminálu zavolat aplikaci příkazem:

./cowpatty

V menu se nám objeví navíc přepínač “-n“, při jehož použití už bude Váš dump načten a zpracován bez potíží. Příkaz bude vypadat takto:

./cowpatty -n -r wpa.cap -f slovnik -s essid

Přepínač -n
Přepínač -n v cowpatty
K tomuto článku přikládám výše uvedené patche, cowpatty-4.3 a také cowpatty script, který usnadňuje ovládání aplikace.

Cowpatty skript
Cowpatty skipt pro ovládání

Vše najdete v downloadu (klik na šipku pak složka wep-wpa-crack, jméno souboru cowpatty-pack-script-4.3.7z). Pro AMP Security psal trixxx (Marcos).

Kam dál?