Edimax EW-7317UHg – Hack externí antény

Edimax 7317 Narazil jsem u na webu airdump.cz na popis eventuélni úpravy USB wifi adaptéru Edimax EW 7317 Ug s chipem Ralink. Až do teďka jsem pouzival PCMCIA wifi kartu Proxim s chipem Atheros a take PCMCIA Ubiquiti Super Range 300mW s čipem Atheros. V koši se starším hardware jsem objevil nevyužitou wifi kartu Edimax EW-7317UHg. Jedná se o USB2.0 síťovou kartu 802.11B/G (11/54Mbps), kterou jsem nepoužíval z důvodu nefunkčnosti. V BackTrack 1, BackTrack 2 i BackTrack 3 funguje ale díky souboru zd1211rw.ko perfektně. Nemá ale externí anténa, pouze ten panel na krabičce. Amputoval jsem externi anténku, která je napevno připojená na krabicku a přidělal jsem k tomu výstup na externí anténu. Jedná se o konec koaxilálu z plošného spoje, který jsem zkrátil na požadovanou délku, pak pečlivě přiletoval konektor.

diskuze sql injekce exploity nástroje

Výsledek je naprosto ohromujíci a neporovnatelný s PCMCIA kartou co mám k dispozici. Lze napsat, že na stejné anténe se jedná o výkon vyšší o skoro 100%. Všechny nástroje, včetně SpoonWEP fungují bez komplikací. V příloze posílám screenshoty scan i se sílou signálu. Nico Hamone.

Screenshoty ze skenu wifi sítí. První obrázek je scan s wifi kartou Edimax, druhý wifi karta Proxim. Připojeno na 21dB směrovou anténu typu parabola.

Scan ZyDasScan Proxim

Moje směrová anténa na balkónu
WiFi parabolická anténa

Edimax EW-7317 po úpravě konektoru na připojení externí antény (obrázek v lepší kvalitě dodám).
Edimax EW-7317

Rozdělaná karta (obrázek v lepší kvalitě dodám).
Edimax EW-7317 bez obalu

Kam dál?