První screenshoty z BackTrack 4 Linux

Backtrack 3 Final USB instalace Aktualizováno: BackTrack 4 Beta v češtině || Zveřejňujeme první screenshoty z očekávaného operačního systému pro penetrační testování BackTrack 4, kterého testování začalo v prosinci 2008. Toto oznámení prosím nechápejte jako předzvěst brzkého vydání Final verze BackTrack čtyři! U trojky tomu nebylo jinak. Co je tedy BackTrack 4? Neviděl jsem poslední Kubuntu, z největší pravděpodobnosti je ale BackTrack 4, jak již bylo několikrát napsáno, derivátem Kubuntu. Konkrétně (zatím) alfa verze Kubuntu 9.04 Jaunty Jackalope.

Pokud se nepletu a opravdu se jedná o základ v podobě Kubuntu, tak Kubuntu je zatím venku pouze jako Alfa 2 verze – z toho lze jednoduše odvozovat resp předpokládat čas vydání finální verze (obou operačních systémů). Fotografie BackTrack 4 pochází z verze která běží na jádre založeném na 2.6.28-rc8 kernelu, X.Org 1.6 a KDE 4.2(?).

SplashScreen BackTrack 4

BackTrack 4 splash screen

Synaptic v BackTrack 4

BackTrack 4 Synaptic

Okno aplikace (EDB)

BackTrack 4 EDB

Okno aplikace (aireplay-ng injection test)

BackTrack 4

Verze kernelu v BackTrack 4

BackTrack 4 uname -a kernel

Nejedná se o finální podobu ani vzheledu ani co do aktuálnosti aplikací obsažených v BackTrack 4.

Diskuze ve fóru Novinky

Svůj předběžný zájem můžete jako obvykle sdělovat pomocí formuláře v sekci BackTrack – doporučují ale počkat do oznámení vydání Final verze.

Kam dál?