GPS WiFi lokátor, nové rozhraní, MAC adresy, wireless databáze atd..

Lokátor pozice Hlasuj v závěru textu. K publikování textů jsou ideální konkrétní nápady a informace z vlastního výzkumu.. Blíží se konec léta a na podzim jako obvykle pro Vás chystáme několik novinek. Stručně. Kdo z amp sec db daty dělá (a není vás málo :) určitě bude bezezbytku chápat zamýšlený směr, potažmo potenciál nových vychytávek. Určitě znáte projekt který je na airdump.cz od samého počátku Databáze WiFi vysílačů, původně zamýšleno a provozováno jako Wardriving databáze. Celá věc funguje jako databáze unikátních MAC adres Access Pointů, ze scanů v ČR, SR i několika dalších míst v Evropě. Momentálně čítá na čtvrt miliónů záznamů. Ale.. V archivovaných lozích se schromažďují duplicitní scany a spousty dosud nevyužitých informací. Pro zvýšení informační hodnoty byla realizována úprava kódu, která (Vám)

– Umožní přidávat duplictní vysílače až do počtu 10
– Odstraňuje překrývající se místa na mapě
– Automaticky aktualizuje zero info logy o informačně hodnotnější
– Dává možnost zobrazit na mapě několik míst kde byl signál detekován, včetně intezity signálu
– To vše geometricky propojeno na mapě
– Databáze nyní akceptuje i ad-hoc a probe linky
– Díky tomu lze nyní zjistit i přítomnost bezdrátových odposlechů nebo kamer
– Normal a Single Map Mode pro ověření lokace
– Sledovat trasy radarů nebo dalších zajímavých :) retrasmitů (DP, mýto, radar atp atp)
– Díky novému zpracování síly signálu možnost ověrit bezpečnost (dosah) vlastního AP
– Identifikovat přímo v databáze, nebo v extra formuláři MAC adresu (výrobce wifi hardware)
– Používat data v součinosti s mapou unikátním způsobem – jako lokátor vysílače, trasu spoje nebo pro odhad délky spoje
– Profesionální statistika pro studijní účely (nemusíte čekat na suchou výroční zprávu od Ernst & Young) a to zejména počty vysílačů na frekvencích, kanálech, počet zabezpečených AP (WEP, WPA), podíl značek (výrobce), počet vysílačů v default konfiguraci, to vše co se počtu, místa nebo hustoty týče
– Statistika změn SSID vysílačů..
– Možnost identifikovat nejlepší místo pro připojení k public free wifi..
– Možnost odeslat požadavek na scan nebo rescan lokality
… a další

wifi lokátor gpsNa pracovní verzi mapy (testovací mapa + databáze) se lze podívat na tomto místě (do databáze byl přidán MAC vendor detekovaných zařízení). Identifikátor MAC adres je mimo databáze umístěn také u uploadu Kismet logů (sólo překladač MAC adres) a funkce lokátor (v akci) je k nahlédnutí na nové WiFi Mapě (funkce je integrována jako přepínač viz menu single & normal mode).

Na lokátoru mapy  je velikostí kruhu, který bod podbarvuje, zvýrazněna intenzita signálu vysílače.. S vysílačem který byl detekován jako bod s nejsilnějším signlem, jsou linkovány další vysílače (se stejnou MAC adresou) pokud v databáze existují..

[poll id=“5″]

Všechny vychytávky (wifi lokátor, upload scanů, přidávaní novinek, upgrady pro packy atd) budou po otestování integrovány do nového rozhraní.. Díky za nasměrování a váš hlas v anketě který nám pomůže vést projekt správním směrem..

Kam dál?