RSMA konektor PCMCIA Atheros Wistron WNC CB9 Ext

WiFi karta konektor Wistrong Wistron WNC CB9 Ext, je jednou z mála dualband bezdrátových karet, které se oficiálně prodávají jako PCMCIA hardware s konektorem pro externí anténu. Co vím, v česku se jedná o jediný kus 5 GHz hardware s možností připojit externí anténu. Má to ale háček, je potřeba pigtail se speciálním konektoru MS-147 a jeho cena je stejně vysoká jako cena samotné wifi karty. Aby toho nebylo málo zmiňovaný pigtail pro CB9-Ext je k máni pouze s N konektorem. RSMA MS-147 redukce se běžně prodáva, ne ale na českém trhu.. Řešení je koupě zmiňovaného pigtailu a dalšího konektoru coby N/RSMA redukce nebo malá úprava PCMCIA karty. Výhody hacku jsou dvě. Karta nebude s konektorem a redukcí vážit jednou tolik a místo pigtailu lze investovat do další karty.

diskuze hack externí wifi antény

Obal karty je uzamčena po celém obvodu (mimo část která se zasouvá do slotu) speciálnim systémem západek. Pravá a levá strana jich obsahuje deset nebo dvanáct.

Atheros lock PCMCIA WiFi

Spodek plastové části drží v šesti jamkách a jde vypáčit nejsnadnějí. Kartu jsem rozebral bez použití šroubováku nebo jiného páčidla. (Na obrázku je již hotová karta).

Atheros PCMCIA WiFi

Začal jsem jemným stiskem kovového pouzdra k sobě a tažením boku do strany. Po rozebráni bylo patrné, že nejrozumnější je jako první odstranit plastový spodek – to pokud to děláte prně umožní vidět systém západek. Není to nikterak důležité a i když je obal málo pružný, případné deformace lze po úpravě odstranit modelováním.

K úpravě PCMCIAkarty jsem použil stejný pigtail (u.Fl – RSMA) jako v tutoriálu „Hack externí antény na BlueTooth adaptér“.

uF.l WiFi Pigtail

Prostoru pod plastem není nazbyt. Je žádoucí pilníkem opracovat RSMA konektor. Ten můj jsem opiloval (včetně prvního závitu) z obou stran, skoro až po dielektrikum (nebo to je obyčejný plást?).

RSMA

Opracováni nešidit, pouze maximálne opilovaná konektor bude seděť bez přesahu, jinak kryt nesedne. Pigtail samotný jsem zkrátil na 6 cm + 1 cm (odizolovaná část). Proč zrovna 6 cm když karta měří na šířku cca 4 cm?

Pigtail je docela tuhej proto jsem ho nacínoval pod kryt ve tvaru U. V případě, že začne po zahřáti (ve slotu laptopu) pracovat, zátěž se rovnoměrně rozloží po stranách.

Cínoval jsem pouze tu část kabelu, která je upevněna na konektoru zvenčí (stínení). Hirose konektor je miniaturní a jiná možnost než pouhé zasunutí není (pocínovaný konec drží v konektoru dobře i bez zalití lepidlem).

Atheros detail Hirose

Střed jsem po zjištení ideálni délky a jemném pocinováni zasunul a zalil disperzním lepidlem.

Detail Hirose

Detail konektoru umístěný na straně. Uvažovaljsem prvně, že bude umístěn vpředu, ale pomyšlení na pevný 5 GHz mě ujistíla, že toto místo bude nejvhodnější.

Detail RSMA CB9-Ext

Pokud deláte vlastní úpravu jiné karty nebo hardware podělte se. Váš zdokumentovaná postup můžete zaslat pomocí kontaktního formuláře, pokud váš tutoriál obsahuje i fotografie napište si o e-mail.

Kam dál?