Instalujeme operační systém na virtuální počítač

Backtrack 3 Final USB instalace Ve fóru se občas objeví dotaz na postup pro začínajíci uživatele. V článku si můžete přečíst postup pro instalaci BackTrack bez dělení pevného disku – instalace na virtální počítač která funguje. VMware je software, který umožňuje na Vašem počítači virtuálně spustit více operačních systémů (Windows, Linux, Mac OS a jiné..). Připravil jsem pro Vás jednoduchý návod jak na svém počítači, například s Windows XP, spustíte virtuálně Backtrack 3.1.

K virtuálnímu spuštění Backtrack jsem použil VMware 6.5.0 (existují i další virtualizační nástroje jako třeba SUN xVM virtual box) a CZ Backtrack 3.1. Po instalaci (instalace je triviální stejne jako instalace libovolného programu). a startu VMware se zobrazí samotný program. Pro vytvoření virtuálního operačního systému klikneme na „New Virtual Machina“. Otevře se nám průvodce pro přidání operačního systému. V nabídce ponecháme odškrtnuté „Typical“.

VMWare workstation instalace

Následující tabulkou budeme vyzváni, abychom vybrali, zdali chceme virtuálně spustit disk z CD a nebo ve formě image. Já jsem zvolil z CD (použil jsem live cd z airdump.cz)

VMWare virtuální počítač

Dála označíme kolonku „linux“ a z nabídky vybereme „Other Linux 2.6.x kernel“.

VMWare výber operačního systému

U následujícího okna pouze vypíšeme název virtuálního operačního systému. Já jsem vyplnil „Backtrack“. Není to nutností, můžete si tam vyplnit cokoliv, třeba Backtrack_Pepa_doma.

VMWare wizard

Teď navolíme kolik místa bude mít systém k dispozici. Zvolil jsem 10 GB, pro mě dostačující.

VMWare pevný disk

V dalším oknu klikneme na „finish“ a máme vytvořený virtuální operační systém. Systém se začne načítat.

VMWare start operačního systému

Start operačního systému BackTrack ve VMWare Windows XP instalaci.

VMWare start BackTrack

Pak už můžete pracovat jak jste zvyklý. Vše funguje.

VMWare aircrack WEP

Nesporná výhoda virtálniho stroje je (u řešení problému s libovolnou aplikací nebo postupem) možnost pořizovat screenshoty přímo z rozhraní aplikace ve které běží váš BackTrack. Ty pak můžete konzultovat s vaším rádcem – fotografie za tisíc slov. Jediný problém co jsem zatím zpozoroval je, že VMware mi nenašlo interní wifi kartu (Intel 2200BG). Používám USB wifi kartu Edimax EW-7318USg která funguje, proto tomu zatím nevěnuji moc velkou pozornost. Snad tento návod někomu pomůže. ;)

Diskuze ve fóru VMWare

Pro AMP psal chinoo.

Kam dál?