Instalace VMware Workstation Backtrack 3.3 kernel 2.6.28.1

Backtrack 3 Final USB instalace Tutoriál navazuje na článek upgrade kernelu (BackTrack 3.3). Balíček pro upgrade naleznete ke stažení v Sekci Stuff (co je sekce Stuff?). V operačním systému Backtrack 3 s původním jádrem 2.6.21.5 nebyl žádný větší problém (po drobných úpravách) s instalací virtualizačního software VMware Workstation. Pokud ale používáte Backtrack 3 s updatovaným jádrem na 2.6.28.1, mohli jste se setkat s problémy při instalaci, která končila neúspěšně s chybovými hláškami.

Pokud tedy patříte k těm, kteří stále ještě používají Backtrack3 místo uživatelsky přívětivějšího Backtrack 4 Pre-Final, a chcete si nainstalovat VMware Workstation, tento krátký návod je určen právě pro Vás.

Z http://www.vmware.com/downloads/login.do si stáhněte aktuální verzi VMware Workstation (pozor, je potřebná registrace). Stažený soubor si uložte v systému, kamkoliv uznáte za vhodné. V mém případě tedy do adresáře /root. Otevřeme terminál a zadáme příkaz:

sh Vmware-Workstation-Full-7.0.0-197124.i386.bundle

(s postupem času budou na webu vmware.com aktuálnější verze, takže v tom případě za „sh“ zadejte aktuální název staženého instalátoru VMware Workstation)

Zobrazí se Vám instalátor v grafickém rozhraní, který je intuitivní a po pár potřebných konfiguračních dotazech spustí instalaci, která Vás provede až do konce.

BackTrack VMWare Workstartion instalátor

BackTrack VMWare Workstartion progress

BackTrack VMWare Workstartion načítání modulů

Průběh instalace.

BackTrack VMWare Workstartion instalace

BackTrack VMWare Workstartion licence

BackTrack VMWare Workstartion průběh instalace

BackTrack VMWare Workstartion doplňky

BackTrack VMWare Workstartion potvrzení

Instalace úspěšně dokončena.

BackTrack VMWare Workstartion dokončení instalace

Běžící VMware Workstation 7.

BackTrack VMWare Workstartion nainstalovaný program

Diskuze

diskuze vmware workstation backtrack

Snad Vám tento tip pomůže s instalací. :) Pro AMP Security psal Marcos

Kam dál?