Intel 5100 AGN Injekce paketů v aireplay-ng

Backtrack 3 Final USB instalace Update: po upgrade kernelu nebo v BackTrack 4 již karta funguje bez dalších zásahů. Na fóru airdump.cz se množí dotazy na zprovoznění injekce paketů s wifi kartou Intel 5100 a ponevač se mi zmíněná karta dostala do rukou, pokusil jsem se zprovoznit tuto bezdrátovou kartu v operačním systému Backtrack 3. Po krátkém googlení bylo jasné, že na původním jádře (2.6.21.5) tato karta zprovoznit nepůjde. Volba padla na jádro 2.6.27.7, které již nějakou dobu k plné spokojenosti v Backtrack 3 používám a také už bylo zdokumentováno zprovoznění injekce paketů na výše uvedené kartě v tomto jádře. Takže tady je krátký návod.

Složku iwlagn_moded (odkaz na download na konci textu), config-2.6.27.7 (odkaz na download na konci textu) a zkomprimovaný soubor linux-2.6.27.7.tar.bz2 (odkaz na download na konci textu) uložíme třeba do adresáře /root. Soubor linux-2.6.27.7.tar.bz2 rozbalíme a obsah zkopírujeme do umístění /usr/src (rozbalujeme třeba příkazem tar -zxvf soubor.tar.gz a kopírujeme příkazem cp -R /nekde/složka /kam/stím/jméno-složky). Skok do adresáře /usr/src v terminálu:

cd /usr/src

Odstrníme původní a vytvoříme symbolický odkaz na složku s rozbalenými zdrojovými soubory našeho nového jádra:

rm linux
ln -s linux-2.6.27.7 linux

Poté přejdeme do složky /root/config-2.6.27.7

cd /root/config-2.6.27.7

..kde máme uložený konfigurační soubor pro nové jádro .config a zkopírujeme jej do adresáře /usr/src/linux

cp .config /usr/src/linux

(nelekejte se, pokud ve složce config-2.6.27.7 žádný soubor neuvidíte. Je tam, jen má nastaven atribut jako skrytý)

Následně přejdeme so složky /root/iwlagn_moded :

cd /root/iwlagn_moded

..a zkopírujeme upravené zdrojové soubory ovladače „iwlagn“ do adresáře /usr/src/linux/drivers/net/wireless/iwlwifi příkazem

cp -i iwl-agn.c iwl-sta.c iwl-tx.c /usr/src/linux/drivers/net/wireless/iwlwifi

..a potvrdte přepsání původních souborů.Pak je potřeba přejmenovat v adresáři /boot soubor vmlinuz, aby jsme si jej po instalaci nového jádra nepřepsali novým, takže si jej například pojmenujte vmlinuz-2.6.21.5, ať pak máte přehled.

A ted už můžeme přejít ke kompilaci nového jádra. V terminálu přejdeme do adresáře se zdrojovými soubory:

cd /usr/src/linux

..a zadáme příkaz:

make bzImage && make modules

Tímto se nám spustí kompilace, která bude trvat přibližně 10 až 20 minut, v závislosti na výkonu Vašeho počítače či notebooku. Pokud Vše proběhne bez chyb, tak nainstalujeme zkompilované moduly:

make modules_install

..a poté nové jádro:

make install

Pokud Vám po posledním příkazu vyskočí chybová hlaška, viz obrázek

chyba make install kernel

..tak se nelekejte, nic se neděje. I tak je vše funkční, takže jsem po příčině ani nepátral. Možná je to problém mého konkrétního hardware, a i tak po xx kompilacích různých kernelů je vždy vše ok i přes tuto chybovou hlášku.

Tímto je instalace jádra 2.6.27.7 s funkční injekcí paketů na wifi kartě Intel 5100 dokončena. Ještě bude potřeba přidat nové jádro do konfigurace zavaděče, příklad pro Grub:

# Linux bootable partition config begins
title BACKTRACK3 -2.6.21.5
root (hd0,6)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.21.5 root=/dev/sda7 autoexec=kdm
# Linux bootable partition config ends
# Linux bootable partition config begins
title BACKTRACK3 -2.6.27.7
root (hd0,6)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.27.7 root=/dev/sda7 autoexec=kdm
# Linux bootable partition config ends

Restartujeme systém a spustíme jej s volbou nového jádra. Každopádně počítejte s tím, že Vám systém nemusí naběhnout do grafického režimu (pokud máte novější typ grafické karty ať Nvidia nebo ATI) a bude potřeba nainstalovat ovladač pro Vaši grafickou kartu. Takže je dobré být připraven a mít ještě před restartem systému ovladač grafické karty připravený na pevném disku nebo flash paměti, pro možnou instalaci.

Pokud už výše uvedené kroky máme úspěšně za sebou a systém běží, otestujeme „packet injection“ na wifi kartě Intel. Kartu můžeme do monitor modu přepnout dvěma způsoby. V terminálu bud klasicky příkazem:

iwconfig wlan0 mode monitor

mode monitor airmon-ng

nebo:

airmon-ng start wlan0

mode monitor iwconfig

V prvním případě se rozhraní wlan0 přepne do monitor módu, v tom druhém se nám vytvoří rozhraní nové s názvem mon0. Poté v terminálu zadáme příkaz:

aireplay-ng -9 wlan0

injekce paketů aireplay

aireplay-ng -9 mon0

injekce paketů aireplay rozhraní wlan0

Injekce paketů je funkční! :) Ačkoliv se může zdát, že je vše funkční, v reálném použití aplikace aireplay-ng může nastat událost která končí chybovou hláškou:

Segmentation fault

chyba paměti

..tak vězte, že je to chyba balíku aircrack-ng, který stačí updatovat na novější verzi a pak je již vše v pořádku. Přidávám k tomuto článku složku s upravenými zdrojáky ovladače pro wifi kartu intel5100, konfigurační soubor pro kompilaci jádra, a zdrojáky testovaného a odzkoušeného jádra 2.6.27.7.

Diskuze ve fóru crack WPA

Pro AMP Security psal Marcos. Složky iwlagn_moded a config-2.6.27.7 stahujte v downloadu (klik na první ikonu – šipka download end, pak adresář backtrack / fix, archiv je 5100PI.tar.gz a obsahuje obadva adresáře zmíněné v úvodu). Kernel 2.6.27.7 (jméno souboru linux-2.6.27.7.tar.bz2) stahujte na kernel.org,  Reference tinyshell fórum.

Kam dál?