Novinka IRC kanál na QuakeNet

IRC kanál Máme konečně funkční IRC kanál, kde můžete řešit věci kolem výpočetky, kódu, wifi, hardware atp. Odkaz na IRC kanál (odkaz je pro prohlížeč). Web IRC vyžaduje java plugin – pokud Java nemáte nainstaluje se po kliknutí na oznamení v prohlížečí (Firefox). Další možnost*** (tip od lockoff) jak se připojit je pomocí odkazu zde, pokud máte v systému asociovanou na irc:// protokol jinou aplikaci, odkaz se otevře přímo v aplikaci. Pokud nemáte k dispozici IRC klienta ani podporu Java, připoji se na kanál lze i pomocí prohlížečem na mibbit.

– Adresa serveru je irc.quakenet.org, kanál se jmenuje #airdump.net.
– Software (klient) pro připojení na IRC je irssi, kvirc, xChat, mirc a další. Kdo rád idlí pověste se a čekejte na rozbřesk. Téma není nijak omezeno, nejsou žádne podmínky, pro vstup není nutná registrace.

Co je slušné a co se netoleruje

Kompletní výčet věcí je v pravidlech fóra airdump.cz. Zde alespoň základní věci.

Na kanálu se prosím neptejte dříve než popíšete co chcete. Příklad: „Máte někdo to nebo ono“ je špatně. Ideální první věta je: Řeším „co řeším“, „kde nebo načem řeším“ kde nebo „v jakém bodu“ stojím. Až pak následuje dotaz. Platí zejména pro každého co nechápe o čem IRC kanál je. Položit dotaz a o 10 minut zmizet je blbost, to se nemusíte ptát vůbec. Obsáhlejší téma se řeší jako diskuze ve fóru. Po vstupu na kanál nečekejte až se vám někdo ozve, napište co chcete a čekejte na odpověď. To, že někomu běží IRC klient neznamená, že je nalepen na monitoru a čeká až se začnete ptát.
Na kanálu se nevyptávejte na soukromé informace, v žádnych souvislostech soukromé informace nesdělujte.
Volba nicku. Žádne zdrobněliny (fazolka, pejsek, tučňáček atp – IRC kanál airdump není seznamka), žádne čísla v nicku znamenajíci věk, rok narození nebo spojení na fyzickou dispozici atp.
Slovník pastevců nebo posměšky si nechte pro jiné místa.

Pokud je na kanálu uživatel hledajíci řešení, člověka co mu začne radit podpořte v rámci tématu nebo do diskuze nevstupujte. Uživatel hledá řešení, ne smršť názorů. Na kanálu se nediskutuje nic co nelze doložit – je to zbytečné.
Soukromé věci se řeší na PM. Žádne nelagální nebo pofidérni věci na kanálu.

Konfigurace Opera

*** Po vložení a odesláni url se otevře dialog pro konfiguraci IRC připojení – v případě, že IRC ještě nebylo v prohlížeči (Opera) konfigurováno, t.z nemáte nick a e-mail v konfiguraci)

IRC Chat

IRC Chat

IRC Chat

Po vyplnění všech informací potřebných pro připojení se otevře okno chatu + seznam kanálů.

IRC Chat

Seznam kanálů stačí zavřít (vyskakovací okno lze deaktivovat v konfiguraci – je zbytečné)

IRC Chat

Kam dál?