Kali Linux 12. 12 2012 Offensive Security

kali-linuxUž je tomu sedm let, co byla do světa vypuštěna první verze BackTrack Linux. Když téměř před rokem začali členové vývojářského týmu mluvit o BackTrack 6, každý z nich sepsal svůj „seznam přání“, tedy soupis toho, o co  by chtěl tuto novou verzi doplnit .. „Zrušit vše a začít nanovo ..“ Bylo zřejmé, že nové cíle nemohou být naplněny skrze čtyři roky starou architekturu vývoje. Byla tedy potřeba rozsáhlá restrukturalizace. Začít od začátku za použití nových technologií a procesů bylo jednodušší, než pouze „zalátat“ stávající prostředí tak, aby se přizpůsobilo zásadám a standardům Debianu. Vyvstala tedy další otázka ..Ubuntu vs. Debian

kali-linux

Vývojáři, nyní „osvobozeni“ od starého prostředí, začali přemítat o základní platformě, na které by začali stavět distribuci nového pentastu. Hlavními hráči o tuto pozici byli Debian a Ubuntu. Po těžkém zvažování a současně za předcházení filosofickému rozjímání nad klady a zápory jednoho a druhého, došli ke shodě- Debian.

aircrack-ng diskuzní fórum CZ

Překvapivě, i přes veškeré novinky, zůstalo v Kali uživatelsky téměř vše při starém. Kromě pár změn provedených v cestách (paths), kvůli shodě v našem novém FHS, by uživatelé neměli vnímat větší rozdíl mezi Kali a BackTrack.

„Kde je můj /pentest adresář ?“

Fuč. FHS odstranil z naší distribuce strukturu /pentest. Přes to, že /pentest adresář byl naší známkou už dlouhá léta u předchozích distribucí, vždy s sebou však nesl taktické otázky, které nikdy nebyly uspokojivě zodpovězeny. Jedná se o otázky typu Kdy jde nástroj do /pentest, a kdy by měl být spíše umístěn v $PATH? Měl by být v /pentest /web nebo /pentest/database?   S novými FHS balíčky již není prostor pro hádanky .. Vše je v cestě a přímo dosažitelné, tak jak by to mělo být.

„Kali Linux – co je ve jméně?“

Hinduistická bohyně času a změny? Filipínské bojové umění? Nic z toho. „Kali“ je jednoduše jméno pro novou distribuci. Proč bylo jméno změněno? Stejně jako došlo k mnoha významným změnám v této distribuci, autoři cítili, že je potřeba tyto změny sdělit i prostřednictvím nového jména projektu. „BackTrack 6“ neučinil v minulosti úsilí vývojářů zadost, a zároveň by podle nich nezprostředkoval uživatelům nový vzkaz.  A co, že je oním vzkazem? Jeho odhalení nechávají autoři na nás, na uživatelích ..

Kam dál?