Kali Linux 1.0.1 release 13. 3 2013 (BackTrack 6)

kali-linux Offensive Security, spolek kolem distribuce BackTrack Linux uvedl 13. března 2013 očekávanou šestou řadu distribuce distribuci pro penetrační testy a bezpečnostní audit pod zcela novým jménem Kali Linux. Tato je uvedena jako profesionální verze známeho nástroje BckTrack Linux. Vývojáři společně s Rapid7 (tvůrci Metasploit toolkitu) poskytnou oficiální podporu Metasploitu pro Kali. Díky tomu i mnoha dalším novinkám je distribuce jednodušší a přístupná pro IT specialisty který nejsou primárně zaměřeny na bezpečnost. Kali je také možno upravovat pro potřeby požadavků různých společností.

Sada nástrojů Kali obsahuje mimo Metasploit samozřejmě Wireshark, John the Ripper, Nmap a Aircrack-ng a další zavedené vychytávky. Obsažené aplikace jsou voleny na základě užitečnosti a vhodnosti – Kali se nesnaží obsahovat co nejvíc nástrojú za cenu polofunkčnosti či nefunkčnosti, jak tomu bylo v distribucích BackTrack Linuxu. V novém desktop interface najdete také kategorii označenou jako „Top 10 Security Tools“. Tak nebo tak, Kali zahrnuje přibližně 300 různých nástrojů.

aircrack-ng diskuzní fórum CZ

Nejdůležitější nástroje jsou niní seskupeny takto

kali-screenshot

Rapid7 upravil Metasploit framework pro kompatiblitu s požadavky na Debianí balíčkovaní. Ve výsledku je Metasploit hlouběji integrován do systému Kali a tím víc stabilní a robustní. Uživatelé Metasploit Pro na Kali mají možnost získat technickou podporu přímo od Rapid7.

S novou distribucí Offensive Security rozšiřuje hardware podpor, mimo obvyklé 32 a 64-bit iso obrazy je k mání také ARM verze distribuce. To umožňuje instalovat Kali na Raspberry Pi mini-pc a v neposlední řadě na Samsung ARM Chromebook. Je podporováno maximálně možné množství wifi rozhraní s podporou přímo v jádře v protikladu s upstream verzí 3.7, která obsahuje packet injection patche.


Kali lze stáhnout přímo na webu distribuce, kde je k mání i (žel jako obvykle nečeská a neslovenská) informační wiki. Proto najdete v naší wiki překlad Kali dokumentace do češtiny. Do překladu se můžete zapojit i vy :]

Kam dál?