Kon-Boot – Ultimate Windows/Linux Hacking Utility

Kon Boot logo Aplikaci jménem Kon-Boot je funkčně téměř stejný program (nebo velmi podobně fungující) jako je live cd Ophcrack (- viz článek Zapomenuté heslo administrátora Windows XP). Kon-boot umožňuje z live CD měnit obsah jádra, jak Linuxového, tak i Windows. V Linuxu je možné se přihlásit jako uživatel „root“ a pak můžete přidat jinému uživateli stejné práva jako má „root“. Pro používání Kon-Boot v Linuxu je jiný postup jak u Windows!

Po nabootování cd je nutné, abyste se přepnuli do konsole. V konsoli zadáte příkaz „kon-usr“ a pokud příkaz bude fungovat, měli byste být přihlášeni v linuxu. Pro obnovení Linuxu při odchodu použijte příkaz „kon-fix“. V linuxu by neměl být problém s používaním v:

Gentoo 2.6.24-gentoo-r5
Ubuntu 2.6.24.3-debug
Debian 2.6.18-6 -686
Fedora 2.6.25.9-76. Fc9.i686

Ve Windows je možné se přihlásit na jakýkoliv účet v počítači, a to bez znalosti jakéhokoliv hesla. Ve Windos by to mělo fungovat v:

Windows Server 2008 standard SP2 (v.275)
Windows Vista Business SP0
Windows Vista Ultimate SP1
Windows Vista Ultimate SP0
Windows Server 2003 Enterprise
Windows XP
Windows XP SP1
Windows XP SP2
Windows XP SP3
Windows 7

Já osobně jsem zkoušel Kon-Boot na počítači s Windows XP SP3. K testu jsem použil cd, kde jsem měl připravený Kon-Boot. Při spuštění pc musí být cd v mechanice, v biosu musí být nastaveno bootování z cd, a pak se nemusíte o nic starat. Program vše dělá automaticky a sám, stačí jen vložit cd a počkat až počítač naběhne do Windowsu/Linuxu. Celý postup můžete shlédnout na youtube.

Průběh bootování Kon-Boot
Kon-Boot start live CD

Kon-Boot menu
Kon-Boot start menu

Aplikaci je pro případ, že zapomenete heslo pro login do operačního systému.

Pro AMP psal chinoo.

Kam dál?