Úprava Ascom Voo:Doo DECT PCMCIA karty pro sniffing

Ascom Voodoo DECT PCMCIA Tento článek navazuje na předchozí minirecenzi Ascom Voo:doo com-on-air PCMCIA DECT karty. DECT karta Ascom voo:doo je ve formátu PCMCIA typu III, a tedy primárně určená pro použití v notebooku, který uvedený PCMCIA slot obsahuje, resp. pokud disponuje dvěmi normálními PCMCIA sloty uloženými nad sebou. Pro použití v modernějších noteboocích, které zpravidla disponují už jen jedním PCMCIA slotem pro karty typu I nebo II, je tato karta bez úpravy nepoužitelná.

Úprava spočívá v odpájení cca 19 kontaktů, na kterých je na základní desce PCMCIA karty připájeno rádio – přijímač a vysílač.

Úprava DECT karty originál

Úprava DECT karty odpájená

Poté se musí napájet plochý vodič na původní kontakty na základní desce karty a také na odpájené rádio, v podstatě ve stejném pořadí jako na originální kartě. V mém případě byl použit plochý IDE kabel používaný k připojení ATA pevných disků v PC.

Úprava DECT karty rub

Úprava DECT karty líc

Úprava DECT karty celkový pohled

Po této úpravě se nám PCMCIA karta bez problému vejde do normálního notebookového PCMCIA slotu a nic už nebrání jejímu použití. A na konec malý dodatek.

diskuze DECT sniffing

Nenechte se zmást tím, že uvedená úprava vypadá dle fotek poměrně jednoduše. Není tomu tak a za své hovoří fakt, že jedna dect karta padla na oltář pokroku, než se úprava zdárně povedla. :)

Pro AMP Security psal Marcos

Kam dál?