Wardriving Bratislava, Banská Bystrica, Nitra, Košice

wardriving logoWardrivingu se v lokalitě Česko & Slovensko věnuje pravidelně nebo sporadicky pouze několik desítek nadšenců, no za dobu co je airdump.cz wardriving databáze v provozu, se počet unikátnich záznamů rozrostl na desítky tisíc. Projekt se udržel při živote i přes četné poznámky skeptiků :) Na tak malé území (ČR & SR) myslím velice slušné číslo, se kterým již lze pracovat. Malá rekapitulace: Projekt má celkem 3 části. Uploader, Databáze (stará, nová) a Mapa (stará, nová). Uploader umožňuje nahrávat Kismet CSV soubory které obsahují GPS koordináty. Databáze umožňuje prohlížet a vyhledávat a zobrazovat akceptované záznamy z databáze. Každý záznam lze klikem zobrazit na speciální interaktivní mapě. Mapa zobrazuje dle definované polohy všechny Access Pointy a to v okruhu 200 m (samozřejmě pokud byl v daném místě proveden scan nebo wardriving jízda). Stejně jako databáze i mapa umí vyhledávat. S tím rozdílem, že Mapa vyhledáva dle GPS koordinátů, poštovní adresy nebo směrového čísla zatímco databáze dle MAC adresy nebo SSID. V databáze lze použít i divokou kartu.

Nové lokality

V lednu 2011 bylo zpracováno a uploadnuto několik tisíc nových záznamů z Wardriving jízd.. V databáze niní najdete i wardrive logy z nových lokalit v ČR a SR. Mimo jiné scany z Bratislavy, Nitry, Banské Bystrice, Košic a Prešova. Počet záznamů ve wardriving databáze přesáhl k 1.1 2011 číslo 300 000 Access Pointů, spojů nebo datových linek.

diskuze wardriving

* stará a nová mapa (databáze) běží na doménach prahawifi a freewifihotspot – odkazy v textu vedou pouze na doménu prahawifi kde je upravená verze mapy a databáze..

Kam dál?