Wardriving databáze obsahuje již 200 000 access pointů

wardriving logo Aktualizováno! Wardrivingu se v lokalitě Česko & Slovensko věnuje pravidelně nebo sporadicky pouze několik desítek nadšenců, no za dobu co je airdump.cz wardriving databáze v provozu, se počet unikátnich záznamů rozrostl na 200 000 Access Pointů. Projekt se udržel při živote i přes četné poznámky skeptiků :) Na tak malé území (ČR & SR) myslím velice slušné číslo, se kterým již lze pracovat. Malá rekapitulace: Projekt má celkem 3 části. Uploader, Databáze a Mapa. Uploader umožňuje nahrávat Kismet CSV soubory které obsahují GPS koordináty. Databáze umožňuje prohlížet a vyhledávat a zobrazovat akceptované záznamy z databáze. Každý záznam lze klikem zobrazit na speciální interaktivní mapě. Mapa zobrazuje dle definované polohy všechny Access Pointy a to v okruhu 200 m (samozřejmě pokud byl v daném místě proveden scan nebo wardriving jízda). Stejně jako databáze i mapa umí vyhledávat. S tím rozdílem, že Mapa vyhledáva dle GPS koordinátů, poštovní adresy nebo směrového čísla zatímco databáze dle MAC adresy nebo SSID. V databáze lze použít i divokou kartu.

Nové lokality

V databáze niní najdete i wardrive logy z nových lokalit v ČR a SR. Mimo jiné Hradec Králové, Ostrava, Brno, Bratislava, Vysoké Tatry a další..

Záměr

Než nalinkuju zajímavé odkazy k téma, nastínim další záměr ohledně vylepšení. V první řadě padl návrh ohledně přepsáni kódu datbáze a to tak, že databáze bude mimo klikacích seznamů zobrazovat i statistiku a užitečné informace pro:

1. lokalitu
2. použitý hardware
3. hustotu wifi zařízení
4. velikost (cenu) projektu (sítě)
5. intenzitu záření
6. další (můžete navrhovat)

A teď to nejvíce zajímavé. Nikdo zatím neví jak, ale padl návrh na multi záznam jedné MAC adresy (teď je možné nahrát pouze jednu MAC adresu) stím, že po několika scanech lokality sa dle záznamů na mapě vykreslí pokrytí bodu (vysílače) nebo bude zmapována trasa (směr) p2p spoje.

Pokud se s projektem teprve seznamujete doporučuji přečíst články Výbava pro Wardriving, Export CSV do HTML nebo navštívit WiKi.

diskuze wardriving

Kam dál?