Windows WiFi hacking AirPcap Ext – mini recenze + fotografie

AirPcap Ext Kdo sledujete novinky zajisté víte, že z donate byl (konečně :) v USA zakoupen pentest balíček AirPcap Ext – Cace Technologies, pro pentesting wifi sítí pod operačním systémem Windows 2000, Windows XP, Windows Vista a Windows 7. A v dnešním článku (konečně) najdete publikované fotografie a stručnou charakteristiku. Co AirPcap Ext vlastně je? Jedná se o speciální USB WiFi adaptér pro zachytávaní (sniffing) dat a crack WiFi zabezpečení. V závisloti na modelu se jedná o upravený USB WiFi adaptér s chipem ZyDas, Atheros atp, ke kterému Cace Tech napsala vlastní firmware. Airpcap ma přímou podporu ve Windows aplikacích Cain & Abel a Wireshark. Je výjmečný tím, že nativně podporuje promiskuitu a monitor mode (rfmon) na platformě Windows to jest vlastnosti které žádny wifi adaptér prozatím neumožňuje. Tomu odpovída i cena adpatéru která je (v závislosti na modelu) v rozpětí 100 až 600 U$.

Zásilka dorazí v bezpečnostní obálce FedEx a než zásilku převezmete, týpek z FedEx vás skásne o DPH :) V tomto případě šlo o cca 2000 kč. Obálka obsahuje mimo odesílací dokumenty a různá potvrzení pouze samotnou plastovou krabičku.

AirPcap obal

Plastova krabička pak další plásty :)

Obsah balení AirPcap

Balení samotné pak CD s ovládači a aplikacemi, pigtail, 5dB anténu a samotný USB wifi adaptér. U pohledu na USB wifi kartu jsem se neubránil dojmu, že se jedná o cover verzi USB WiFi karty Compex.

Rozebraný AirPcap

Otevření mocně spojeného obalu (asi nikdo nepočítá s opravou atp) wifi karty mne v domněnce utvrdilo. Detail chipsetu

Detail chipsetu

Testování AirPcap Ext, pentesting zabezpečení WiFi a crack na platformě Windows, použití s programem Abel & Cain + Wireshark bude následovat v serii článků na airdump.cz. Sledujte svůj portál.

Diskuze AirPcap Ext WiFi Windows XP 7 Vista hacking

AMP Sec 2010

Kam dál?