· Většina budov, které jsou veřejně přístupné, musí splňovat normu Evropské unie EN 60598-1, zabývající se kvalitou osvětlovacích těles a světelných zdrojů. Tato norma podrobuje světla zkouškám tzv. žhavou smyčkou o teplotě 850 stupňů Celsia. Kvalitní LED panel má k dispozici difuzory z polykarbonátu, které této normě vyhovují.
· Jednou z nejproblematičtějších vlastností starších typů zářivek a výbojek s elektromagnetickými předřadníky bylo nepříjemné blikání. Způsobovala to frekvence elektrické rozvodné sítě 50 Hz. Současné napájecí zdroje (elektronické LED předřadníky) tento jev eliminují. V souvislosti s blikáním se objevila řada studií, které prokázaly bolesti hlavy až migrény, ztrátu koncentrace, úbytek pracovního elánu zejména u lidí citlivých, nebo trpících chronickým únavovým syndromem, epilepsií, a podobnými nervovými chorobami.
· Pro kancelářská pracoviště, kde tráví lidé většinu svého pracovního cyklu, platí přísné evropské normativy, zařazené pod označení EN 12464-1. Norma stanoví tzv. index oslnění UGR, přičemž jeho hodnota zde nesmí překročit 19 jednotek. Pro osvětlení v recepcích platí hodnota UGR o něco vyšší – 22 jednotek, a pro osvětlení chodeb 25 jednotek. Současné technologie panelů již dosahují UGR nižších, než 19, a jde navíc o jemné rozptýlené světlo.
· Současná technologie výroby tohoto typu osvětlení poskytuje již poměrně solidní světelný tok a měrný výkon. Běžně se dnes setkáte na trhu s výrobky se světelným tokem 3800 – 4000 lumen a s výkonem 85 – 89 lm/W.
· Vysoká energetická účinnost a dlouhá životnost je pouze doplňujícím faktorem, i když pochopitelně žádoucím a důležitým. LED diody běžně přežívají 60 tisíc hodin provozní doby, což je přibližně 13 let nepřetržitého denního svícení po dobu 12 hodin. V kombinaci s výše uvedenými vlastnostmi jsou tedy ideálním osvětlením pro kancelářské prostory, pro výrobní provozy, montážní haly, školy a univerzity, výzkumná pracoviště a laboratoře, veřejné instituce, obchody a nákupní centra, sportovní haly, a další.